B82422T1222K EPCOS / TDK Fixed Inductors 2.2uH 320mA 10% 3.2x2.5mm SMD
Part Nnumber
B82422T1222K
Description
Fixed Inductors 2.2uH 320mA 10% 3.2x2.5mm SMD
Producer
EPCOS / TDK
Basic price
EPCOS / TDK Product Category: Fixed Inductors RoHS:  Details Brand: EPCOS / TDK Inductance: 2.2 uH Tolerance: 10 % Maximum DC Current: 320 mA Maximum DC Resistance: 800 mOhms Self Resonant Frequency: 100 MHz Q Minimum: 30 Shielding: Unshielded Termination Style: SMD/SMT Package/Case: 1210 (3225 metric) Case Length: 3.2 mm Case Width: 2.5 mm Case Height: 2.1 mm Core Material: Ferrite Packaging: Reel Product: Inductors Series: SIMID 1210-T Factory Pack Quantity: 2000 Test Frequency: 7.96 MHz Part # Aliases: B82422T1222K000
Following Parts
Random Products
(keyword B82422T1222K EPCOS / TDK Fixed Inductors 2.2uH 320mA 10% 3.2x2.5mm SMD)